Studovaný repertoár

Barták, Zdeněk

  • Zdivočelá země

Beethoven, Ludwig van

  • Chorální fantazie c-moll op. 80
  • Stvoření Prométhea - suita z baletu, op.43

Dvořák, Antonín

  • Symfonie č. 9 e moll, op. 95 "Z Nového Světa"

Lai, Francis

  • Hrátky s láskou (Emanuela)

Stránky

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish
Po
Út
St
Čt
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Květen 2018
 

Následující koncerty

Jste zde

Když se řekne Smíchovská komorní filharmonie...

Orchestr byl založen 1. 9. 2003. Hráčskou základnu tohoto tělesa tvoří vynikající amatérští muzikanti, vesměs absolventi základních uměleckých škol, a studenti konzervatoří. Od roku 2008 v orchestru hrají i studenti Univerzity Karlovy v Praze, a to nejen z Pedagogické fakulty.

Založení orchestru iniciovala Základní umělecká škola Music Art, Fakultní škola Univerzity Karlovy v Praze, která také orchestru poskytuje zázemí. Svůj první samostatný koncert uskutečnila Smíchovská komorní filharmonie s dětským pěveckým sborem Pegas v Lichtenštejnském paláci v Sále B. Martinů (2005 a 2006). Orchestr dále vystoupil v Laser Show Hall brněnského Bobycentra na mezinárodním vánočním galakoncertu. Od roku 2006 orchestr absolvuje každoroční "Vánoční turné" s Českou mší vánoční J. J. Ryby. Pro osobité pojetí této vánoční pastorální mše byla v r. 2008 televizní stanicí TV Public vysílána ze záznamu 24. 12. 2008 v hlavním vysílacím čase.

Od roku 2008 si orchestr zve ke spolupráci přední sólisty pražských operních scén a koncertních podií, se kterými provedl např. Te Deum M. A. Charpentiera, Velkou mši c moll W. A. Mozarta, Salieriho Mši D dur a řadu dalších. O úspěchu těchto koncertů svědčily nejen do posledního místa obsazená Dvořákova síň v Rudolfinu či plné kostely, ale i pozitivní kritiky. Pro své hudební zanícení a kvalitu si orchestr velmi oblíbili i významní sólisté jako např. Pavla Štěpničková, Jana Bínová Koucká, Václav Lemberk, Petr Sejpal, Lívia Obručník Vénosová, Roman Janál, Michaela Kapustová a další, kteří se ke koncertování s ním často vracejí.

Od roku 2008 se orchestr každoročně představuje na stěžejním koncertu své koncertní sezóny. Na těchto koncertech, které se konají nejen v Rudolfinu, ale i v ostatních prestižních koncertních síních v Praze, byla provedena náročná díla W. A. Mozarta, L. van Beethovena, J. Masseneta, A. Vivaldiho, E. Griega, A. Dvořáka, R.Schuberta a dalších. V roce 2011 orchestr uskutečnil benefiční koncert na podporu Japonska po katastrofickém zemětřesení. Tento koncert, který zaštítil japonský velvyslanec v ČR,  přinesl více než 90 000, - Kč na obnovu japonského školství v postižené oblasti. V témže roce byla Smíchovská komorní filharmonie oslovena populární kapelou ČECHOMOR k realizaci symfonického projektu "Proměny", se kterým vystupuje v rámci koncertů KOOPERATIVA TOUR dodnes.

V listopadu 2012 si vybrala orchestr americká zpěvačka Suzanne Vega pro své evropské turné a provedla s ním evropskou premiéru projektu SUZANNE VEGA- SYMPHONIC SHOW. Ve vyprodaných halách tyto koncerty sklízí neobyčejné úspěchy a chválu na vysokou uměleckou úroveň.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer